Fed Varlık Alımları « Samsun Star Haber

29 Kasım 2021 - 14:14
Avatar

Fed Varlık Alımları

Fed’in varlık alımında azaltıma yaklaştığı beklentileri ve Delta varyantının yayılması ile son açıklanan verilerin büyüme endişesi yaratması …

Fed Varlık Alımları
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2021 - 10:00

Fed’in varlık alımında azaltıma yaklaştığı beklentileri ve Delta varyantının yayılması ile son açıklanan verilerin büyüme endişesi yaratması özellikle borsalarda geçen hafta çalkantıya yol açmıştı. PMI’lar ve ABD’de PCE enflasyonunun açıklanacağı diğer yandan Jackson Hole toplantısının başlayacağı haftada ise borsalar güne güçlü bir toparlanma ile başlıyor. Çin de yaklaşık bir ay sonra sıfır vaka açıklarken, MSCI Asya endeksindeki yükseliş %1,5 civarında. ABD ve Avrupa vadelilerinde de %0,5 civarında yükseliş var. Jackson Hole toplantısında 27 Ağustos’ta konuşacak Powell’ın Fed’in varlık alımında azatlıma yaklaştığına yönelik beklentileri bir adım daha artırması ancak artan vakalar ve beklentilerin altında kalan veriler nedeniyle tapering zamanlaması ve yöntemi ile ilgili bir net bir bilgi vermeyeceği spekülasyonları daha çok ağırlık kazanmış durumda. Bu çerçevede haftaya ümitli bir görüntüyle başlayan küresel piyasalarla birlikte BIST100 endeksi de güne ABD ve Avrupa vadelilerine paralel güne %0,5 civarında yükselişle başlayabilir. Emsallerinden pozitif ayrışmaya devam eden ve pozitif bölgede seyreden Borsa İstanbul, yurtdışı piyasalardaki toparlanmaya daha hızlı reaksiyon verebilir ve tekrar 1.460/69 yatay direnç bölgesine yönelebilir. Yurtiçinde alınan makro kararların ve düşen emtia fiyatlarının enflasyon beklentilerinde kısmi iyileşmeye yol açması ve güçlü açıklanan ikinci çeyrek bilançoları endekse momentum kazandırmıştı.
 

 

*Yeşil ok olumluyu kırmızı ok olumsuzu göstermektedir.

 


 

     

MAKROEKONOMİ

   

İngiltere’de temmuz ayına ilişkin perakende satışlar, beklentilerin aksine sürpriz bir şekilde aylık %2,5 oranında geriledi. Söz konusu düşüşte, tüketicilerin İngiltere’de Euro 2020 futbol turnuvasını takip etmek için daha az alışveriş yapması ve artan Delta varyant vakaları nedeniyle evde zaman geçirmesinin etkili olduğu faktörler olarak gösterilmekte.

Ayrıca Almanya’da temmuz ayına ilişkin ÜFE, beklentilerin üstünde aylık bazda %1,9 artarken, yıllık bazda ise güçlü sanayi sektörü görünümü ve baz etkisinin devamıyla 1975 petrol krizinden bu yana görülen en yüksek seviye olan %10,4’e yükseldi. Yıllık bazda fiyat artışlarının en yüksek gerçekleştiği ürün gruplarına bakıldığında, yine enerji ürünleri ve ara mallar öne çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan konuşmasında, büyümenin dengeli bir kompozisyonda gittiğine vurgu yaptı ve dışsal bir şok olmaması durumunda 2021 yılı için %8’in üzerinde bir büyüme beklediklerini belirtti.

  • 2. çeyrek özelinde üretim, dış talep ve hizmetler sektöründeki güçlü toparlanma ve baz etkisi ile %20 üzerinde büyüme beklediklerini belirtti.
  • Yüksek büyümenin düşük cari açık ile gerçekleşmesine vurgu yaptı ve cari açık/GSYH beklentilerinin yıl sonu için %3 olduğunu belirtti. Kamu maliyesinin enflasyonla mücadeleye destek verdiğini ve alınan makroihtiyati tedbirlerin olumlu etkisini kısmen görmeye başladıklarını belirtti. Enflasyonda son çeyrekte düşüş beklediklerini ve bütçe açığı/GSYH oranında ise %3,5 hedefine bağlı olduklarını belirtti.
  • Yurt içinde yapılan döviz cinsi borçlanmanın oranını düşürmeye başladıklarını ve yurt içi borçlanmada da ortalama vadeyi 34 aydan 52 aya yükselttiklerini belirtti. Ayrıca KGF destekli üç yeni mekanizmayı başlatacaklarını duyurdu.

ABD tarafında bu hafta Fed toplantı tutanakları sonrası gözler Jackson Hole toplantısında olacak ve teşviklerin geri çekilmesinin zamanlamasına yönelik sinyal olup olmayacağı izlenecek. Veri gündeminde ise bugün ağustos ayı öncü PMI verileri açıklanacak. Temmuz ayında IHS Markit imalat sektörü PMI 63,4, hizmet sektörü PMI ise 59,9 açıklanmıştı, veriler kısmi momentum kaybına işaret etse de güçlü genişleme bölgesinde gelmeye devam etmişti. Bu ay ise özellikle aşılama sürecindeki olumlu gelişmelere rağmen artan Delta varyant vaka sayılarının etkisiyle PMI rakamlarının ne yönde etkileneceği izlenecek. Ayrıca fiyatlara ve istihdama ilişkin alt endeksler de önemli olacaktır. Perşembe günü ikinci çeyreğe ilişkin revize GSYH verileri açıklanacak. Öncü verilere göre ABD 2. çeyrekte beklentilerin altında %6,5 büyüdü. Bu hafta ayrıca salı günü ağustos ayına ilişkin Richmond Fed ve perşembe günü Kansas City Fed imalat sanayi aktivite endeksleri ile artan vaka sayılarının ekonomik gidişata etkisi izlenecek. Daha önce açıklanan Philadelphia Fed İş dünyası endeksi büyüme bölgesinde gelmesine rağmen düşmüştü. Cuma günü ise ağustos ayına ilişkin nihai Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi izlenecek. Öncü verilere göre Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi 70,2’ye gerileyerek beklentilerin oldukça altında kalmış ve Aralık 2011’den bu yana en düşük seviyede gerçekleşmişti. Artan Delta varyantı vakaları nedeniyle pandeminin yeniden yayılması riski tüketici güveninin düşüşünde etkili oldu. Tüketicilerin 1 yıl sonrasına ilişkin enflasyon beklentileri ise kısmi gerilese de yüksek seyretmeye devam etti. ABD’de perşembe günü ise haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. Son açıklanan verilere göre  14 Ağustos haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları 348 bin kişi seviyesine gerileyerek salgın döneminin en düşük seviyesine geldi. Özellikle, birçok Fed üyesi istihdam piyasasındaki iyileşmenin varlık alımı azaltımı için önemini vurguladığından, söz konusu verideki toparlanma önem arz etmekte. Cuma günü temmuz ayı PCE deflator, kişisel gelirler ve kişisel harcamalar verileri izlenecek. Haziranda normalleşme adımları ile talebin güçlü seyrinin etkisiyle Fed’in enflasyon göstergesi olarak baktığı PCE deflatör verileri enflasyonist baskıların sürdüğüne işaret etmişti. Kişisel harcamalar ise, beklentilerin üzerinde aylık bazda %1 oranında artış kaydetmiş, kişisel gelirler düşüş beklentisine karşılık %0,1 oranında hafif artış sergilemişti. Ayrıca bugün temmuz ayı Chicago Fed imalat sanayi aktivite endeksi ve çarşamba günü dayanıklı mal siparişleri verileri takip edilecek.  

Avrupa tarafında bu hafta ECB tutanakları ve ağustos ayına ilişkin öncü IHS Markit imalat ve hizmet PMI verileri takip edilecek. Perşembe günü yayınlanacak ECB tutanaklarında yeni sözlü yönlendirmenin önümüzdeki dönem para politikasına nasıl yansıyacağı takip edilecek. Geçen ay Avrupa genelinde imalat ve hizmet sektörü PMI verileri güçlü büyüme bölgesindeki seyrini sürdürmüştü. Delta varyantın yayılımı ve küresel ölçekteki arz sıkıntılarının ağustos ayı PMI verilerini sınırlı aşağı çekmesi olası. Salı günü Almanya’da 2. çeyrek GSYH verileri izlenecek. Öncü verilere göre Almanya kısıtlamaların gevşetilmesi ile tekrar büyüme bölgesine geçmiş fakat beklentilerin altında %1,5 büyümüştü. Büyümede belirleyici etken hanehalkı ve hükümet harcamaları artışı olmuştu. Ayrıca hafta boyunca Delta varyant yayılımının güven endekslerine yansımaları izlenecek. Bu kapsamda bugün Euro Bölgesi’nde ağustos ayı öncü tüketici güveni, çarşamba günü Almanya IFO iş dünyası endeksi ve perşembe günü GfK tüketici güveni açıklanacak.

Asya tarafında ise perşembe günü Güney Kore Merkez Bankası (BoK) toplantısı izlenecek. BoK önceki toplantısında faiz artırım sinyali vermişti fakat artan virüs yayılımı ile bazı kısıtlamalar yeniden yürürlüğe girmişti. Bu açıdan bu toplantıda faiz artırımı yapması beklenmiyor fakat artan aşı arzı ve aşı uygulaması ile 4. çeyrekte faiz artırımı yapması bekleniyor.  Cuma günü ise Çin’in temmuz ayına ilişkin sanayi kesimi karları takip edilecek. Temmuz ayında yavaşlayan ekonomi, baz etkisi ve Çin’deki düzenleme baskıları ile sanayi karlarındaki yıllık artış oranının %20’den %8’lere gerilemesi beklenmekte.

Yurt içinde bugün ağustos ayı tüketici güveni ve temmuz ayı gelen yabancı sayısı, çarşamba günü ağustosa ilişkin reel sektör güven endeksi ve imalat sanayi KKO oranları ve cuma günü ağustos ayı ekonomik güven endeksi açıklanacak.

Temmuzda tüketici güveni endeksi 81,7’den 79,5’e gerilemişti. Öncesinde yayınlanan ağustos ayına ilişkin BloombergHt tüketici güveni ön endeksi %14,03 düşerek 55,95’e gerilemişti. Düşüşte yaşanan doğal afetlerin ve artan vaka sayısılarının etken olduğu belirtilmekteydi.  

Temmuz ayında açıklanan anket göstergelerine temas yoğun sektörlere yönelimle birlikte haziran ayına benzer şekilde hizmet sektörü güven endeksi toparlanmaya %5,8 artışla öncülük ederken, perakende ticaret sektörü güven endeksi %3,7 inşaat sektörü güven endeksi ise %4,7 artmıştı. İmalat sanayinde faaliyet gösteren profesyonellerin nabzını tutan reel sektör güven endeksi %2,1 artarak iyimserlik eşiğinin üzerindeki seyrini devam ettirmişti. Reel kesim, tüketici, hizmet, perakende ve inşaat sektörü güven endekslerinin alt kalemlerinin yardımıyla hesaplanan ekonomik güven endeksi 100,1’e yükselerek Mayıs 2018’den beri ilk kez iyimserlik eşik seviyesinin üzerinde gelmişti. Arındırılmış kapasite kullanım oranı ise, temmuzda aylık 0,1 puan artışla salgın sonrası en yüksek seviye olan %76,4’e yükselmişti.

Haziran ayında açılmanın etkisi ve aşılama sürecindeki ilerleme, Rusya’nın Türkiye’ye yönelik uçuş kısıtlamasını kaldırmasıyla gelen yabancı sayısı, aylık bazda %119 artmıştı. Temmuzda ise DHMİ verileri artış trendinin devam edeceğini işaret ediyor. Temmuz ayı DHMİ verilerine göre normalleşme adımlarının devamı ve özellikle bayram tatili nedeniyle artan mobilite sonucu dış hat yolcu sayısı aylık %95,3, yıllık ise %419,3 arttı.
 

ŞİRKET HABERLERİ 

Şişe Cam (SISE, Nötr): Şirket’in JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından gerçekleştirilen kredi derecelendirme süreci tamamlanmış olup, Şirket’in Uzun Vadeli Ulusal Notu “AAA(Trk) / (Stabil Görünüm)”, Kısa Vadeli Ulusal Notu “A-1+(Trk) / (Stabil Görünüm)”, Uzun Vadeli Uluslararası Notu (yerel ve yabancı para cinsinden) “BBB- / (Stabil Görünüm)” ve Kısa Vadeli Uluslararası Notu (yerel ve yabancı para cinsinden) “A-3 / (Stabil Görünüm)” olarak belirlenmiştir. Her iki not da yatırım yapılabilir seviyesindedir.

Ülker Bisküvi (ULKER, Nötr): Operasyonel verimlilik ve entegrasyon çalışmaları kapsamında, Esenyurt fabrikasında üretimi yapılan kek işini, kek üretiminde kalite, verimlilik ve rekabet avantajını arttırma stratejisi dahilinde Gebze fabrikasında yer alan ve genişleme projeleri için ayrılan alana taşınmasına ve Esenyurt’taki binanın arsasıyla beraber satılmasına karar verilmiştir. Esenyurt fabrikasında çalışan personel diğer üretim tesislerinde istihdam edilecektir. Üretimin devamlılığı için taşınma işlemi 2021 yılı sonuna kadar yayılarak hayata geçirilecektir.

16 Ağustos 2021 Tarihli Ülker Bisküvi Raporumuz için tıklayınız…

Vestel Beyaz Eşya (VESBE, Sınırlı Pozitif): Yönetim Kurulu Şirketin çıkarılmış sermayesinin, 2.000mn TL kayıtlı sermaye tavanı içinde kalacak şekilde, 190mn TL’den 1.410mn TL tutarında (%742 oranında) artırılarak 1.600mn TL’ye çıkarılmasına karar vermiştir. Çıkarılacak 1.410mn TL sermayenin 1.328mn TL’sinin olağanüstü yedeklerden, 37,9mn TL’sinin hisse senedi ihraç primlerinden, 30,8mn TL’sinin kanuni yedek akçelerden ve 12,8mn TL’sinin özel fonlardan karşılanacak olup, artırılan sermayeyi temsilen ihraç edilecek 1.410mn TL nominal değerdeki payların artırım tarihindeki pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak dağıtılacaktır. İşbu karar kapsamında SPK’ya başvuru dahil gerekli her türlü iş ve işlemin ifası için yönetimin yetkilendirilmesine, toplantıda hazır bulunan üyelerin oy birliğiyle karar vermiştir.

SEKTÖR HABERLERİ 

Enerji: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, temmuzda elektrik üretiminin 30 bin gigavatsaati aşarak rekor kırdığını bildirdi. Yenilenebilir enerjide de rekorların yenilendiği temmuz ayında, güneş ve rüzgar enerjisinin elektrik üretimindeki payı %14,8 oldu.

       
FAİZ PİYASALARI
 

Cuma günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %19 seviyesinde yatay seyretti. TCMB cuma günü 85 milyar TL’lik (%19’dan, 7 gün vadeli) haftalık repo ihalesi açtı, toplam fonlama tutarı ise tamamı haftalık repo ihaleleri kaynaklı 328 milyar TL oldu.

ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi cuma günü %1,24 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %1,23-%1,27 bandında hareketin ardından %1,26 seviyesinden günü kapattı. 

Yurt içi tahvil piyasasında, cuma günü verim eğrisi genelinde faizlerde sınırlı değişimler görüldü. Bu kapsamda, günlük bazda verim eğrisinde faizlerde kısa vadeli tarafta 10 baz puana yaklaşan sınırlı değişimler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta ise 20 baz puana varan yükselişler görüldü. Gösterge kağıtların faizlerinin haftalık bazda değişimlerine bakıldığında ise, kısa vadeli tarafta 10 baz puana yaklaşan sınırlı değişimler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta ise 40 baz puana yaklaşan yükselişler görüldü. 

GÜNLÜK ÖZET PİYASA VERİLERİ

Kaynak Ziraat Yatırım

Samsun Star Haber (HHA)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Google News

Samsun'da Hava Durumu

Samsun'da Namaz Vakitleri
Google News
adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu