İşletme İçin Görünürlük Faaliyetleri « Samsun Star Haber

7 Temmuz 2022 - 08:42

İşletme İçin Görünürlük Faaliyetleri

İşletme İçin Görünürlük Faaliyetleri
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2020 - 10:40

İşletmenin görünürlüğü – bilinirliği o müşterilerin o işletmeye aşina olma algılanma ölçüsüdür. İşletmenin büyüklüğü ne olursa olsun yaratılan algı ve kurumsal kimlik doğrudan marka değerini etkiler.

Logosu, renk, kullanılan font ve araçlar, personel ve daha bir çok şey işletmenin müşteri tarafından algılanmasını ve hatırlanmasını sağlar. İşletmeye dair en küçük şey işletmeyi hatırlanabilir – bilinir hale getirir.

Görünürlük ile ilgili yapılan çalışmalar neyicesinde, müşterilerin işletmeyi tanıması sağlanır. İşletmenin bilinirliği müşterinin aklına işletmenin isminin gelmesi ile ilişkilidir.
İşletme bilinirliği dediğimiz zaman değerlendirmemiz gereken gereken işletmenin tanınması ve hatırlanmasını sağlayacak unsurlardır

İşletmeyi tanıma ve hatırlama; belli bir ürün kategorisi veya hizmetten söz edildiğinde müşterilerin, zihinlerinden o işletmeyi bulup çıkarabilme ya da markayı ve niteliklerini doğru bir şekilde anımsama becerisidir.

İşletme görünürlüğünü arttırmak için bazı araçlara ihtiyaç duyarlar. Görünürlük faaliyetlerinin başarıya ulaşabilmesi için, birden fazla aracın sistematik olarak kullanılması şarttır.

Görünürlük için kullanabilecek araçlar içerisinde; Alan Tabelası, Afiş, faaliyetler, Billboard Reklamları, Araç Giydirme, Web Sayfası, Basın, Röportajlar, Mobil Uygulamalar (Facebook, İnstagram), El İlanı, Broşür, Fotoğraflar, TV Reklamı, Katalog, Promosyon Malzemeleri, Logo, Tüm Personel gibi…

Her işletme, hedeflerine ulaşabilmek için, hedef kitlede yeterli bilinirlik seviyesine ulaşması şarttır. Tüketiciler, tanımadığı ve güven duymadığı ürüne ilgi göstermez. İşletme için uzun süreli bilinirlik ve güven oluşturmak stratejik bir önem taşır. İşletme bunun için süreklilik arz eden görünürlük kampanyalarını sistematik olarak bir çok aracı kullanarak gerçekleştirmelidir.

İşletme aynı zamanda kendi içerisinde de personeli ile uyum çalışmaları yapmalı, ekibe yeni dahil olan her personel içinde kurumsal olarak kendi içerisinde bir oryantasyon planı oluşturmalıdır. Bu oryantasyon çalışması her bireyin ilk günden itibaren işletmeyi iyi tanıması, hedeflerini bilmesi, kendini işletmeye hemen adapte etmesi, işi ve işletmeyi sahiplenmesini sağlar.

İşletmeyi sahiplenmiş personelinde dışarıda işletme reklamına görünürlüğüne katkıda bulunduğunu unutmamak gerekir.

İşletmeyi bir bütün olarak düşünerek etkin bir strateji belirlemek, tüm personelinde süreçlere katılımını sağlamanın yanı sıra her bir değerli ve önemli olduğunu hisseden yetişmiş elemanın fikirlerini almak, aksaklık tespiti yapan personeli dikkatle dinlemek strateji gereğidir. Mikro toplantıların sonucunu iyi analiz edebilmek ve sonuçlarından ortaya çıkan yeni proje ve hedefleri tüm çalışanlara çalışma alanları ile alakalı olarak iyi aktarmak her şeyin başında gelir. Doğru stratejilerle yola çıkarsanız sonuca daha hızlı ulaşırsınız.

Dijital reklamlar hedef kitlenize ulaşmanın uygun yollarından biridir. Reklam yapmaya başladığınız anda ulaştığınız müşteri arayış içinde olmasa bile, ileride ilgilenebilecek kullanıcılara ulaşmamıza olanak tanır.
Dijital reklamlar hedef kitle belirlemedeki yüksek potansiyele sahip olduğundan yüksek erişim ve hedefleme özellikleriyle kullanılabilecek bir reklam mecrasıdır.
Dijital reklamlar ile dönüşüm izleme, hangi platformda olursa olsun, reklam performansının izlenmesi ve iyileştirilmesi için kullanımı gerekli bir özelliktir. Böylece, reklam kampanyalarınızın hedeflere ulaşıp ulaşmadığını görerek değişiklikler yapabilirsiniz.

Bir işletmenin kullandığı logo veya renk bile müşterinin onu tanımasını sağlar hafızalara yerleşmesini sağlar.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Google News

Samsun'da Hava Durumu

Samsun'da Namaz Vakitleri
Google News