Samsun’da Avukat « Samsun Star Haber

9 Ağustos 2022 - 19:02

Samsun’da Avukat

Samsun’da Avukat

Samsun’da Avukat
Son Güncelleme :

29 Aralık 2020 - 22:54

Samsun’da Avukat

Avukatlar, hakim önünde kişilerin haklarını savunan, onlara yol gösteren kişilerdir. Geçmişe baktığımızda avukatlık mesleği 13. Yüzyılın sonlarında doğmaya başlamıştır. O tarihten bugüne uzanırsak, günümüz dünyasında avukatlık, en önemli mesleklerden biri haline gelmiştir.

Artık imzalayacağımız herhangi bir belge için bile avukata ihtiyaç duyulmaktadır. Hakarete, haksızlığa uğradığımız maneviyat teşkil eden durumlarda bile artık avukatlara başvurulup dava açılmaktadır. Bu nedenle Samsun’ da avukat bulmak günümüzde çok kolaydır.

Samsun şehri Türkiye`nin 30 büyük şehri arasında yer almaktadır. Orta Karadeniz de bulunan 1.348.542 nüfuslu ilimizde birçok avukat görev almaktadır. Samsun’ da avukat ihtiyacı diğer büyük şehirler kadar fazladır.

İlimiz; eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım, ve ekonomi alanlarında gelişmiş bir şehir olduğundan fazlaca avukata ihtiyaç duyulmaktadır ve yeterli sayıda avukat görev yapmaktadır.

Samsun`da avukatlar mesleki alanlarına göre birçok dava alanında hizmet verebilirler. Bu alanların en önemlileri ise şu şekildedir: Aile hukuku avukatı, ceza hukuku avukatı, sivil kanun avukatı, sözleşme hukuku avukatı, gayrimenkul hukuku avukatı, şirketler hukuku avukatı, iş ve istihdam hukuku avukatı tüketici hakkı avukatı, trafik kanunu avukatı olarak devam etmektedir.

Açıklanan verilere göre ülkemizde en çok açılan dava boşanma davalarıdır. 1 senede ortalama 200 bin çift boşanma davası amacıyla aile avukatlarının kapılarını çalmaktadır. Bu tür yüksek rakamlardan dolayı Samsun`da avukata ihtiyaç duyulmaktadır.

Sizlerde Samsun`da boşanma davaları, mali işler için avukata ihtiyaç duyabilirsiniz. Samsun`da avukat bulmak hiçte zor değildir. Büyük bir il olduğundan deneyimli avukat bulmak gayet kolaydır.

Aşağıda sizler için araştırıp bulduğumuz bazı avukatların isimleri ve telefon numaraları vardır. Sizin için uygun olan avukatı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Samsun Barosu internet sayfasını inceleyebilirsiniz.

Avukat Ayşe Deniz Oral

Çalışma alanları: Aile hukuku, Ceza hukuku, Yabancılar hukuku, Tüketici hukuku, İş hukuku, Medeni hukuk

Tel no: 0530 327 37 84


Avukat Emre Özcan

Çalışma alanları: Aile hukuku, İş davaları işçi ve işverenler arasındaki davalar ve arabuluculuk faaliyetleri, Miras ve Gayrimenkul Hukuku

Tel no: 0362 234 60 55


Avukat Mehmet Uzun

Çalışma alanları: Dava hukuku, İcra hukuku, Ceza hukuku, Genel Hukuk, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku

Tel no: 0362 435 66 21


Avukat Mahmut Yılmaz

Çalışma Alanları: Dava hukuku, İcra hukuku, Ceza hukuku, Genel Hukuk, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku

Tel no: 0362 435 66 21


Samsun’da Avukatlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Google News

Samsun'da Hava Durumu

Samsun'da Namaz Vakitleri
Google News