Son Dakika… Meteoroloji Salı Gününü İşaret Etti! Dikkat: Kar, Çığ, Sağanak! « Samsun Star Haber

26 Mayıs 2022 - 12:29

Son Dakika… Meteoroloji Salı Gününü İşaret Etti! Dikkat: Kar, Çığ, Sağanak!

Son dakika haberi… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve …

Son Dakika… Meteoroloji Salı Gününü İşaret Etti! Dikkat: Kar, Çığ, Sağanak!
Son Güncelleme :

07 Şubat 2022 - 8:36

Son dakika haberi… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam stlerinde Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu çevreleri ve Samsun’un doğu ilçelerinin yağmuru, iç kesimleri ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin kar yağışlı, yarın öğle stlerinden sonra Marmara’nın batısı kıyı Ege ile Antalya’nın doğu ilçelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Gece ve sabah stlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece stlerinden sonra Marmara’nın batısı ile Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Sel, su baskını, kuvvetli rüzgar vb. dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Karadeniz’in iç kesimlerinde Güney ve Güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40 – 80 km / st) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı Ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz lı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece stlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu öğle stlerinden sonra batı kesimlerinin akşam stlerinden sonra bölge genelinin (Sakarya hariç) sağanak yağışlı, Çanakkale çevrelerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece stlerinden sonra batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kesimleri) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/st) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 15°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle stlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece stlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 13°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam stlerinden sonra sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 13°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle stlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece stlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 16°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam stlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu öğle stlerinden sonra kıyı kesimlerinin, gece stlerinden sonra kuzey ve kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar zamanla güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/st) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah stlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 7°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 13°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 15°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle stlerinden sonra sağanak yağışlı

MANİSA °C, 15°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam stlerinden sonra sağanak yağışlı

AKDENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle stlerinden sonra Antalya’nın doğu kesimlerinin, gece stlerinden itibaren Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece stlerinden sonra Antalya’nın doğu kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batısında akşam stlerinden sonra kuvvetli ve kısa süreli fırtına ( 40-80 km/st) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece stlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu gece stlerinden sonra sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C

Az bulutlu zamanla parçalı çok bulutlu, öğle stlerinden sonra doğu kesimleri ile akşam stlerinden sonra il genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece stlerinden sonra doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 12°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu gece stlerinden sonra sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 6°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu gece stlerinden sonra yağmurlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece stlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, gece stlerinden sonra Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Düzce’nin kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece stlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın akşam stlerinden sonra iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km / st) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C, 11°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece stlerinden sonra kıyıları sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 14°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece stlerinden sonra sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece stlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Rüzgarın akşam stlerinden sonra iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km / st) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

TOKAT °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgede eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, -3°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

MUŞ °C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu zamanla batısının parçalı ve çok bulutlu, gece stlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece stlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 12°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu gece stlerinden sonra sağanak yağışlı

MARDİN °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Ege’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatı, doğusu güneydoğudan 3 ila 5, batısı 6, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in batısı 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, öğle stlerinden sonra 5 ila 7, akşam stlerinden sonra 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam 3,0m, gece 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, öğleden sonra güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

5 GÜNLÜK İL İL HARİTALI HAVA DURUMUSamsun Star HaBeR

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Google News

Samsun'da Hava Durumu

Samsun'da Namaz Vakitleri
Google News