Türkiye Bankalar Birliği Bankacı, Akademisyen ve Öğrencileri Bir Araya Getirdi | Samsun HaberSamsun Haber

26 Kasım 2020 - 18:10

Türkiye Bankalar Birliği Bankacı, Akademisyen ve Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Türkiye Bankalar Birliği üniversiteler ile bankacılık sektörü arasındaki bağları güçlendirmek ve finans dünyasındaki güncel gelişmeler hakkında …

Türkiye Bankalar Birliği Bankacı, Akademisyen ve Öğrencileri Bir Araya Getirdi
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 12:00

Türkiye Bankalar Birliği üniversiteler ile bankacılık sektörü arasındaki bağları güçlendirmek ve finans dünyasındaki güncel gelişmeler hakkında bilgi vermek amacıyla sektör-akademi işbirliği programını başlattı. Üniversitelerin bankacılık ve finans bölümü temsilcilerinden alınan değerlendirmeler ışığında, güncel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde oluşturulan program kapsamında 16 – 19 Kasım tarihlerinde “Küresel Ekonomik Gelişmeler Işığında Bankacılık Sektöründe Dönüşüm” konulu konferans düzenlendi. Konferansta, bankacılık ve finans kurumlarından profesyoneller, akademisyen ve öğrencilere finans alanında güncel gelişmeleri teknoloji, dijitalleşme ve küresel ekonomik gelişmeler ekseninde değerlendirmeler yaparak aktardı.

 

Üniversitelerin bankacılık ve finans bölümlerinden 700 kadar, akademisyen ve öğrencinin katıldığı, çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen konferansta, “Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler ve Bankacılık Sektörüne Etkileri”, “Türkiye ve Dünyada Bankacılıkta Yeni Trendler”, “Pandemi Sonrası İş Yaşamında ve Bankacılık Sektöründe Yaşanabilecek Olası Gelişmeler”, “Dijitalleşme ve Yeni Nesil Yetkinlikler”, “Dijital Paralar (kripto) ve Ödeme Sistemlerindeki Değişim”, “Dijital Bankacılık”, “e-Ticaret ve Bankacılık Sektörü” başlıkları ele alındı.

 

Konferans hakkında görüşlerini paylaşan Türkiye Bankalar Birliği Mesleki Gelişim, Eğitim ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Ali Güngör, “Türkiye Bankalar Birliği olarak bankacılık mesleğinin tanıtılmasına, gelişmesine ve finansal istikrarın sürdürülmesine katkıda bulunuyoruz. Değişen iş hayatı dinamiklerini ve sektörü etkileyen gelişmeleri yakından takip ediyor, bilgi birikimimizi çeşitli platformlarda paydaşlarımıza aktarmaya önem veriyoruz. Çok sayıda değişkenin dünya ekonomisini etkilediği bir süreci yaşarken, bankacılık sektörü de bu döneme hızla adapte oluyor ve ülkemiz ekonomisine destek veriyor. Düzenlediğimiz konferansla değerli akademisyen ve öğrencilere hem bu süreci hem de sektördeki önemli gelişmeleri sahanın sesi olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Samsun Star Haber (HHA)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.